برنامه ریزی برای سیزده بدر

روز طبیعت

برنامه ریزی تیمی

امروز سیزده فروردینه. روزیه که خیلی از ما باهاش خاطره داریم. از برنامه ریزی سیزده به در از چند روز جلوتر تا نگرانی بابت اینکه نکنه بارون بیاد و برنامه هامون بهم بخوره.

این روز توی خانواده پدری من خیلی اهمیت داشت. یعنی اگه سنگ هم از آسمون به زمین می ریخت، ما باید می رفتیم بیرون. حالا از دو روز قبل شروع می کردن به برنامه ریزی.

کجا بریم؟

چی ببریم؟

چند تا ماشین باشیم؟

ناهار چی بخوریم؟

حالا فقط اینها نبود که. از برنامه ریزی برای ناهار دسته جمعی بگیر تا آش رشته عصر اونروز، همشون در لیست مواردی بود که باید هماهنگ میشد. جالب اینه که اون موقع تلگرام و واتساپ هم نبود که یه گروه داشته باشن و هماهنگی هارو انجام بدن. بیش از سی ساعت تماس مستمر برای این روز
بدون اغراق می گم.

 

برنامه‌ ریزی برای روز طبیعت

نمی دونم بگم خوش می گذشت یا نه. ظاهرا زمانی که بچه بودم، بهم خوش می گذشت. اما الان که به اون روزها نگاه میگنم، با خودم میگم چه کارهای عجیبی میکردیم. چرا فقط در سال یک روز و به این شکلا بیرون می رفتیم؟ توی شلوغی

خب سال 365 روزه

این همه روز می شد برنامه ریزی کرد. ولی همه دنبال سیزده بدر بودن انگار

حالا ماجرا قشنگ تر هم میشه زمانی که بفهمید بعضی از خانواده ها، شب قبل یه نماینده می فرستادن پارک که جای خوب پیدا کنه، ‌زیر انداز بندازه که به اصطلاح جا گرفته باشه. بعد اون فرد همون جا میخوابیده. اینجوری خانواده و اقوام روز بعد با خیال راحت و بدون نگرانی از پیدا کردن جا،‌می رفتن بیرون.

ببین

من به فرهنگ احترام می‌گذارم. این مراسم هم بد نیست. اما چیزی که بده اینه که ما برای روزمون نمی تونیم برنامه ریزی کنیم. برای کارمون، تحصیلمون و کسب و کارمون برنامه مدونی نداریم. اما این پتانسیل و داریم که با انجام یک کار تیمی گسترده، مراسم سیزده بدر و برگزار کنیم.

خب این روحیه کار تیمی در سایر زمینه ها کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید